Pascal - Szkoła językowa, Wodzisław, Mszana, Gorzyce, Chałupki


Little Pascal Book A

Little Pascal Book A to autorski program nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 3-6 lat opracowany przez 3 doświadczone nauczycielki języka angielskiego oraz nauczycielkę wychowania przedszkolnego pracujące od wielu lat w szkole Języków Obcych Pascal Connect. Niniejszy program przewidziany jest na dwie 45 min lekcje w tygodniu. Może być realizowany w całości lub częściowo. Naszym głównym założeniem jest łączenie nauki z wspaniałą zabawą. W czasie zabawy dzieci opanowują język ,,bezwiednie??, co podsumować można stwierdzeniem ?They think they are playing, while we know they are learning?. Nasze zajęcia są pełne komunikatywnego języka, który uaktywniany jest poprzez: gry, zabawy, piosenki, bajki, wierszyki, rymowanki, ilustracje i zabawki. Głównym bohaterem naszego kursu jest Little Pascal ? mały czerwony pająk, który wraz ze swoimi przyjaciółmi z lasu przeżywa wiele ciekawych przygód, których uczestnikami są również dzieci i nauczyciel. Na lekcjach wykorzystywane są materiały w postaci gigantycznej maskotki Pascala, pacynek, kart obrazkowych, kart memo oraz licznych gier takich jak: Zgadnij kto to czy Twister.

Nauka z podręcznikiem Little Pascal gwarantuje wszechstronny rozwój małego dziecka. Zajęcia pomagają budować poczucie pewności siebie, doskonalą pamięć i koordynację ruchową. Oprócz ogromnej ilości słownictwa jakie wprowadzane jest na zajęciach oraz niezliczonych zabaw i gier służących utrwalaniu nowych słów i zwrotów w podręczniku Little Pascal Book A można również znaleźć mnóstwo piosenek oraz krótkich rymowanek, których nagrania znajdują się na dołączonej do książki płycie CD. Nagrana ona została wspólnie z lektorami ? native speakerami, pracującymi w Pascal Connect. Obcowanie z muzyką pomaga dziecku wykształcić poczucie rytmu, które z kolei bardzo ułatwia naukę obcego języka, zwłaszcza wymowę słówek i intonację. Podczas naszych zajęć dzieci słuchają piosenek, śpiewają, tańczą i bawią się.

Zestaw programu Little Pascal Book A składa się z: podręcznika z ćwiczeniami, passwords booklet, zeszytu współpracy z rodzicami oraz płyty CD z nagraniami do podręcznika.