Pascal - szkoła językowa wodzisław, Rydułtowy, Gorzyce, angielski


O szkole językowej Pascal

Szkoła języków Pascal istnieje od 2008 roku i jest jedną z najbardziej uczęszczanych szkół językowych w Wodzisławiu Śląskim. Jak do tej pory posiadamy ponad 1000 absolwentów i tyle samo zadowolonych klientów.

Pascal oferuje całą gamę kursów do wyboru:

  • angielskiego

  • francuskiego

  • hiszpańskiego

  • niemieckiego

  • rosyjskiego

  • włoskiego

  • czeskiego

Nasza szkoła prowadzi kursy na wszystkich poziomach zaawansowania i dla wszystkich grup wiekowych, uczymy już od 3 roku życia i właśnie dzieci stanowią największą liczbę słuchaczy.

W szkole PASCAL opracowano autorską metodę nauczania języka: eklektyczną. Ucząc metodą eklektyczna bierze się to, co najlepsze i sprawdzone w istniejących już metodach i dostosowuje się to do potrzeb danej grupy, ze szczególnym naciskiem na komunikację, język sytuacyjny, funkcje językowe oraz poprawną wymowę. Eklektyzm nauczania sprowadza się w praktyce do połączenia komunikatywności z pewnego rodzaju formalizmem językowym, czy dbałością o struktury. Nauka języka to nie tylko nauka mówienia, ale również nauka pisania, czytania czy rozumienia ze słuchu. Metoda pomaga w przyswajaniu treści i umiejętności językowych we właściwej kolejności. Pozwala także nauczyć się jak samemu pracować nad językiem.

W szkole PASCAL słuchacz posługuje się językiem obcym od pierwszej lekcji, wykonując ćwiczenia zbliżone do zadań jakie stawia przed nim życie. Poznaje nie tylko język, ale również zasady porozumiewania się z  przedstawicielami innych narodowości i kultur. Nasi lektorzy trzymają się zasady, że w języku Polskim rozmawiają tylko w sekretariacie a po zamknięciu drzwi do sali posługują się językiem, który wykładają.

Szkoła stwarza warunki do korzystania na zajęciach z nowoczesnych technologii: podręczniki zaopatrzone są w płyty CD z materiałami multimedialnymi, sale posiadają nowoczesne wyposażenie co daje możliwość prowadzenia skutecznych zajęć dla słuchaczy.

Motywujemy do nauki

W wielu przypadkach powodem braku sukcesu jest zła lub brak motywacji do nauki. Początkowy entuzjazm do nauki języka często mija gdy pojawiają się pierwsze trudności i niepowodzenia. Najważniejsza jest w tym momencie wiara w siebie, wsparcie lektora i systematyczna praca, której wymaga się od naszych uczniów przeprowadzając raz w tygodniu kartkówki ze słówek i raz w miesiącu testy z większych partii materiału. Pozwala to uniknąć zaległości i braków spowodowanych chwilowymi kryzysami.


W czerwcu tego roku Szkoła Języka Angielskiego Connect połączyła się ze Szkołą Języków Obcych Pascal z Wodzisławia Śląskiego. W wyniku tego połączenia szkoły będą teraz funkcjonować pod nową nazwą - Pascal Connect. W Żorach i Rybniku nauczanie Języka angielskiego nadal będzie się odbywało z wykorzystaniem "Connect Method", kładącej szczególny nacisk na mówienie i dostosowanie do polskich studentów. W Wodzisławiu Śląskim i Syrynii natomiast zajęcia będą w regularnych odstępach prowadzone przez Native Speakerów z Rybnika i Żor, co pozwoli na zapoznanie się z różnymi akcentami i osłuchanie z żywym językiem. Poza tym nauczyciele nadal będą uczyć języków obcych zgodnie z zasadami metody eklektycznej, kładącej nacisk na wieloaspektowe nauczanie języka. Zapraszamy Państwa serdecznie do naszych Szkół!