Pascal - Szkoła językowa, Wodzisław, Mszana, Gorzyce, Chałupki


Szlachetna paczka (2016-11-23)

W tym roku ponownie postanowiliśmy włączyć się w akcję „Szlachetna Paczka”. Wybraliśmy rodzinę z Wodzisławia Śląskiego, która potrzebuje naszej pomocy. Razem możemy sprawić, aby ich święta były wspaniałe i niezapomniane dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się razem z nami do akcji i przynoszenia darów do sekretariatów Pascal Connect w Wodzisławiu, Rybniku i Żorach oraz w Syryni do Pani Agnieszki Bochenek do 9 grudnia 2016 roku. Mogą Państwo również wrzucać pieniądze do oznaczonego słoika, za które zakupimy brakujące artykuły.

 

Opis rodziny:
Pani Katarzyna (38 l.) i pan Franciszek (44 l.) wspólnie wychowują swoją 12-letnią córkę Monikę. Na co dzień pani Katarzyna jest jedyną osobą pracującą w tej rodzinie. 8 lat temu u jej męża wykryto tętniaka. Przeszedł udaną operację, choruje jednak również na cukrzycę. Niedługo później córka Monika zachorowała na przewlekłe zapalenie pęcherza oraz oskrzela. Są to schorzenia trwające do dziś, przez co również i pani Katarzyna nabawiła się nerwicy i problemów z żołądkiem. Cała rodzina przyjmuje stale leki. Trudnością rodziny są finanse, ponieważ pan Franciszek pobiera rentę (czasową), nie może podjąć pracy, gdyż stres mógłby doprowadzić do pęknięcia zacisków założonych podczas operacji, czego konsekwencją może być nawrót tętniaka. Ze względu na konsekwencje przebytej choroby, pan Franciszek bardzo długo wykonuje prace domowe i trzeba mu je wskazywać. Na dochód rodziny składają się: wynagrodzenie z pracy pani Katarzyny 1500 zł oraz renta pana Franciszka 890 zł. Po odjęciu kosztów leczenia wszystkich członków rodziny (670 zł) oraz wydatków na utrzymanie mieszkania (308 zł) pozostaje ok. 470 zł na jednego członka rodziny. Do tego dochodzą wydatki szkolne dla córki Moniki.

 

Mimo trudności i 10 godzinnego systemu pracy, pani Katarzyna jest bardzo uśmiechniętą osobą i docenia każdą wolną chwilę, którą może spędzić z rodziną. Córka Monika jest bardzo uzdolniona plastycznie i ze względu na brak własnego biurka (o czym dziewczynka bardzo marzy) pracuje na małym stoliku w pokoju. Stale bierze udział w konkursach szkolnych i to z sukcesami, choć przewlekła choroba często uniemożliwia jej uczestniczenie w zajęciach szkolnych. Pani Katarzyna po cichu marzy również o zdaniu matury i zdobyciu wykształcenia.

 

Wśród największych potrzeb rodzina wymienia biurko szkolne, ponieważ Monika nie ma swojego miejsca do odrabiania lekcji i spełniania się plastycznie. Ponadto rodzinie potrzebna jest nowa kołdra, ponieważ obecna pod którą śpi Monika jest bardzo zniszczona i wymaga wymiany. Rodzina będzie również wdzięczna za odzież zimową, na którą obecnie ją nie stać - są to kurtki dla pana Franciszka i Moniki oraz obuwie dla pani Katarzyny.

 

I. ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Kawa, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem
Specjalne produkty żywieniowe: cukrzyca u pana Franciszka

 

II. ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące

 

III. ODZIEŻ I OBUWIE
1. Monika: zimowa kurtka 164 cm- rozmiar L, zimowa czapka i szalik
2. Franciszek: zimowa kurtka rozmiar XL
3. Katarzyna: kozaki nr 39 (płaski obcas)

 

IV. MATERIAŁY SZKOLNE:
Papier kolorowy, Bloki, Nożyczki, Kredki

 

V. WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:
Koc, Ręczniki, kołdra i pościel (w wymiarze 160/200)

 

VI. BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO:
Biurko dla Moniki, aby miała swoje miejsce do nauki i odrabiania lekcji.

 

VII. SZCZEGÓLNE UPOMINKI:
Monika- ozdobne poduszki (zbiera poduszki), Pani Katarzyna - perfum (słodki zapach), Pan Franciszek - zestaw kluczy, śrubokrętów.

 

Jeżeli zdecydują się Państwo na wsparcie w postaci odzieży, obuwia, upominków, czy wyposażenia mieszkania, prosimy aby produkty były nowe, nieużywane.