Pascal - Szkoła językowa, Wodzisław, Mszana, Gorzyce, Chałupki


Nowy rok szkolny (2015-10-21)

 

Wrzesień przeminął nam bardzo szybko i pracowicie. Nabór na rok szkolny 2015/2016 już się zakończył, a 25 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku w Pascal Connect, a także pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty językowo-muzyczne pt. "Music rainbow World - muzyczno - tęczowy świat".

 

Końca dobiegły także warsztaty językowe prowadzone przez nas w przedszkolach na terenie Wodzisławia Śląskiego i okolic. Warszaty te zachęciły wielu przedszkolaków do nauki angielskiego i pomimo, iż całe zajęcia były prowadzone w języku angielskim maluchy z chęcią uczestniczyły w różnych grach, zabawach, nauce nowych słówek a także z wielką radością wykonywały prace plastyczne.

 

Od 28 września grupy zaczęły już regularne zajęcia z języka angielskiego, natomiast od 5 października rozpoczęły się także kursy innych języków obcych takich jak: język niemiecki, włoski, hiszpański czy czeski.

 

29 września przyleciała do nas z Kanady nasza nowa Native Speaker - Caroline, która będzie w tym roku prowadziła w Wodzisławiu zajęcia w grupach dziecięcych. Caroline jest doświadczoną nauczycielką dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, artystką i uzdolnioną wokalistką co sprawia, że jej lekcje to niezapomniane przeżycie dla każdego małego słuchacza. Poniżej przedstawiamy kilka słów o niej:
"I'm Canadian, and Polish. My parents came to Canada the year I was born. I have moved often between Toronto, which is the major city of Ontario, and Vancouver which is the major city of British Columbia. I have been to Poland twice. Once when I was a teenager I went with my mom, we went to Lublin and Warsaw. The second time I went to Poland on my own in 2009, I went to visit my dads side of the family. I saw my cousins who live in various parts of Poland, and in Europe. I recently have taken my TESOL, from a University in Ontario. This gives me the tools I need to be able to teach, a fun, and exciting class. In my past I have used art, and music, to teach various age groups. I have passion for art history, and for song writing. I have been wanting to live and work in Poland for a while now. I hope to get to learn more of the Polish history, and the 'arts and culture' scene. I'm really thankful to teach English in Poland where my family was born. My family history has a long line of teachers, its only natural that I would be doing the same. I really enjoy my coffee, my guitar, and my bicycle. So in my spare time you can find me at a local cafe, writing, or reading. That or on a bike trail adventure. I hope to find places to play my music, and enjoy some live music, theater, and art galleries. Looking forward to teaching, and meeting everyone."

 

Najmłodszych zapraszamy na najbliższe warsztaty 30 października pt. "Halloween with Maciuś the bat".  W godzinach od 16:00 do 17:30 zapraszamy 3-5 latków, natomiast od 17:45 do 19:15 6-8 latków.  Wszystkich uczestników zachęcamy do przebrania się w halloweenowe stroje.